Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków, kolejna inwestycja spółki Targi w Krakowie, zostało uroczyście otwarte.
Nowo otwarty obiekt dysponuje największą zadaszoną powierzchnia wystawienniczą w południowej Polsce. W dwóch niezależnych halach o łącznej powierzchni 9 tys. mkw. zamiast słupów zastosowano dźwigary z drewna klejonego. Wewnątrz obiektu znajdziemy zespół klimatyzowanych, modułowych sal konferencyjnych, pozwalających na dowolną aranżację, pokoje spotkań, lobby, restaurację oraz parking na 700 miejsc.
W nawiązaniu do międzynarodowych aspiracji spółki dwóm głównym halom nadano nazwy nawiązujące do ducha Galicji, w której w XIX w. rodziła się polska tradycja targowa – w 1887 r. w Krakowie odbyła się pierwsza na ziemiach polskich Powszechna Wystawa Krajowa skupiająca ponad 800 wystawców. I tak większa z hal to „Wisła” (powierzchnia 5 tys. mkw.) a mniejsza - „Dunaj” (4 tys. mkw.). Nazwy sal konferencyjnych to z kolei duże europejskie miasta: Wiedeń (267 miejsc w ustawieniu teatralnym), Lwów (210 miejsc w ustawieniu teatralnym), Budapeszt (182 miejsca w ustawieniu teatralnym), Praga (120 miejsc w ustawieniu teatralnym) i, co ma podkreślać dogodną lokalizację Expo – odległość każdego z tych miast do Krakowa to mniej niż 500 km.
"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..."
Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.
Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.
Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.