Piątek, 16.11.2012. Stadion Narodowy, Sala LONDYN, godz. 11.00-13.00 Targi Turystyczne PODRÓŻE.
E-marketing, trendy konsumenckie i jakość obsługi w branży hotelarskiej. Konferencja portalu rezerwacyjnego Poltrip.pl z udziałem ABM, AMPS, IP:tourism, BlueVision
I część. 11.00 – 12.00
E-marketing obiektów noclegowych.
1. Promocja obiektów noclegowych w Internecie.
Marta Mucha, Marta Duczman; BlueVision
- Social Media Marketing - jak wykorzystać sieci społecznościowe do promocji, sprzedaży i komunikacji z Klientem
- Pozycjonowanie w Google.pl - na czym polega? czy warto?
- Linki sponsorowane w Google - możliwość? Czy warto?
- Google Analytics czyli jak mierzyć skuteczność kampanii e-marketingowych
2. Sprzedaż usług hotelarskich przez Internet.
Tomasz Wołek; Murator SA, Portal rezerwacyjny Poltrip.pl; Magdalena Krawczyk; IP:tourism
- Portale rezerwacji on-line a portale wizytówkowe.
- Zasady współpracy z portalami. Wiarygodność. Czy warto?
- Prowizje, płatności, ceny, promocje.
- Zasady przygotowania ofert, dostępności pokoi, promocji, pakietów noclegowych.
- Oceny gości. Po co nam te oceny?
- Pomoc Channel Managera w zarządzaniu allotmentem.
II część. 12.00-13.00
Trendy konsumenckie i jakość obsługi w branży hotelarskiej.
1. Trendy konsumenckie i co z nich wynika dla branży hotelarskiej.
Sebastian Nowacki; ABM
Jedno co w ostatnich latach jest pewne to zmiana. Wielu obserwatorów biznesu stara się uchwycić przelotne mody, trwalsze trendy i stworzyć na ich podstawie pomysł, który przyniesie rozwój biznesu. W prezentacji pokażę dwadzieścia trendów, z którymi spotykamy się na rynku polskim i zastanowię się co z tego wynika dla branży hotelarskiej. Czy to, że kobiety stają się coraz bardziej samodzielnie i niezależne – również finansowo – od mężczyzn może mieć wpływ na branżę hotelarską? Jak jest rola dzieci w procesach decyzyjnych? Jak wielu Polaków uważa, że emerytura to czas, w którym można przeżyć jeszcze sporo ciekawych przygód i rozwinąć swoje pasje? Co to oznacza, że coraz więcej Polaków mówi lubię usługi, które mogę dowolnie modyfikować zgodnie z własnymi upodobaniami? Dla ilu Polaków niezwykle ważny jest swobodny, natychmiastowy dostęp do potrzebnych informacji z każdego miejsca, w którym się znajduję? Ilu z nas podpisuje się pod stwierdzeniem ważniejsze są dla mnie niezapomniane przeżycia i rozwój osobisty niż posiadanie luksusowych przedmiotów? Co dla branży hotelarskiej może oznaczać takie stwierdzenie: preferuję produkty wytworzone według tradycyjnych, naturalnych receptur? Czy można tworzyć usługi wiedząc, że wielu z nas podpisuje się pod zdaniem spędzam aktywnie urlop, ponieważ daje mi to siłę i zapał do pracy? Co dla branży hotelarskiej oznacza stwierdzenie: bardziej wiarygodne są dla mnie rekomendacje nieznajomych osób w Internecie niż informacje przekazywane przez dostawców usług? Czy Polacy lubią kupować drogie, luksusowe produkty i usługi?
2. Budowanie biznesu w branży hotelarskiej poprzez jakość obsługi klientów.
Arkadiusz Wódkowski; AMPS
Tworzenie standardów jakości obsługi klientów stało się normą. Niewiele jednak z nich tworzonych jest według dobrych praktyk w tej dziedzinie. Klienci to widzą i mają swoje zdanie. Natychmiast wychwytują sztuczności i zamiast satysfakcji i lojalności budzi to niechęć i spadek skłonności do powtórnego skorzystania z usługi. W trakcie prezentacji opowiem o zestawie podstawowych badań do monitorowania satysfakcji, lojalności i jakości obsługi klientów. Uczestnicy wyjdą z gotowym programem monitorowania tych sfer. Szczególną uwagę zwrócę na proces tworzenia i rewitalizacji standardów jakości poprzez konsultacje z klientami i personelem obsługi. Opowiem jak tworzyć standardy, które są zgodne z oczekiwaniami klientów i jednocześnie pracownicy stosują jej ze zrozumieniem a nawet satysfakcją.
|