Debata o maksymalnym wykorzystaniu szans rozwojowych Polski, w tym innowacjach i inwestycjach, będzie głównym celem Megaspotkań Biznesowych w dniach 15-16 listopada 2007 roku w Warszawie. To duże spotkanie obejmie Forum Gospodarcze pt. „Środkowoeuropejskie Dni Otwarte Inicjatyw Gospodarczych” oraz dwie imprezy targowe – IX Targi Obiektów i Usług Konferencyjno-Szkoleniowych BTF (Business Tourism Fairs) oraz III Targi Imprez i Podróży ADRENALINA. Spodziewanych jest kilka tysięcy odwiedzających, głównie ze środowisk biznesowych oraz stowarzyszeń profesjonalnych i naukowych. Oprócz zwiedzania ekspozycji czeka na nich oferta udziału w siedmiu sesjach tematycznych.
Jak wynika z najnowszego raportu Cushman & Wakefield, powstajacego na podstawie ocen menedżerów największych europejskich spółek, Warszawa wypada gorzej niż rok temu, jako miejsce dla prowadzenia biznesu. W światowym rankingu krajów i miast o największej liczbie kongresów, Polska jest wymieniana na pozycji 27 a sama Warszawa na 45. Wyprzedzają nas Czesi i Węgrzy i ich stolice. A kongresy i konferencje to znakomity biznes. Statystyczny uczestnik wydaje w związku z kongresem ponad 1000 dolarów, to jest trzy, a nawet czterokrotnie, więcej niż typowy turysta. Z krajów Europy Środkowej najwięcej w tym zakresie skorzystali Czesi (88,9 tys. gości), Polacy (41,2 tys.) i Węgrzy (30,6 tys.), gdzie sam Budapeszt wykazał 15,9 tys. uczestników międzynarodowych kongresów. Biznesowe przyjazdy to od kilku lat numer jeden wśród motywów przyjazdów zagranicznych do Polski, są one bardziej liczebne – a także bardziej dochodowe - od przyjazdów typowo turystycznych, np. poznawczych czy w odwiedziny.
Listopadowe Megaspotkanie Biznesowe ma pomóc w promocji gospodarczych kontaktów, zarówno Warszawy, jak Mazowsza i całego kraju. Natomiast równolegle targi BTF i ADRENALINA są znakomitą okazją dla poznawania najnowszych ofert spotkań biznesowych oraz profesjonalnych usług w zakresie motywowania, osobistego rozwoju i aktywności.
"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..."
Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.
Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.
Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.