Nowa certyfikacja w branży hotelarskiej. Bezpłatny audyt i doradztwo dla 250 hoteli w Polsce
Złoty Standard
Od dawna miarą standardu hotelu czy restauracji jest liczba gwiazdek lub zdobyte certyfikacje branżowe.
Dla wielu podmiotów najwyższym wyróżnieniem pozostaje jednak uznanie klientów – nie bez przyczyny: ich opinie uchodzą za najbardziej wiarygodne, a przez to najskuteczniej wspierają promocję usług.
Dziś o satysfakcji i lojalności klienta hotelu decyduje, jak nigdy wcześniej, dobra obsługa. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez zespół ogólnopolskiego projektu „Złoty Standard w Obsłudze Klienta – wdrażanie innowacji i dyfuzja dobrych praktyk w hotelarstwie i gastronomii”, wiele polskich hoteli nie wykorzystuje swojego potencjału właśnie głównie ze względu na brak systemowych i konsekwentnych działań na rzecz klientów. – Menedżerowie często ignorują luki w miękkich obszarach zarządzania, w konsekwencji czego przykładają zbyt małą wagę do krytycznych punktów procesu obsługi klienta, takich jak: pierwszy zdalny kontakt z klientem, powitanie klienta w lokalizacji, działania posprzedażowe i budowanie relacji z kluczowymi klientami czy systematyczne badanie satysfakcji klientów – podkreśla Tomasz Rzychoń, koordynator projektu. - Doświadczenie i praktyka zarządcza uczy, że zaniedbania dotyczące obszarów miękkich, skutkują zwykle twardymi konsekwencjami...
Czy znamy oczekiwania klientów? Czy zaspakajamy je w sposób wystarczający? Jak klienci postrzegają naszą markę? Czy podejmowane przez nas działania organizacyjne, komunikacyjne i promocyjne mają szansę powodzenia?
Promocja dobrych praktyk
Projekt „Złoty Standard”, który wprowadza do polskiej branży usług hotelarskich nową certyfikację wyróżniającą najwyższe standardy obsługi klienta, ma na celu wdrażanie innowacji i promocję dobrych praktyk w obiektach hotelowych w Polsce.
Projekt zakłada przeprowadzenie bezpłatnej procedury audytu w grupie 250 podmiotów. Audyt zakończy przedstawienie raportu i wytycznych w zakresie wzorcowych praktyk usługowych, organizacyjnych i komunikacyjnych respektujących preferencje klientów. Beneficjenci projektu zyskają certyfikację i godło promocyjne „Złoty Standard”. Ze wsparcia skorzysta 250 pierwszych beneficjentów, którzy zgłoszą udział w projekcie. Usługa jest w 100% dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Choć głównym celem przedsięwzięcia pozostaje audyt i wykształcenie procedur strategicznego zarządzania obsługą klienta, wzorcowe praktyki laureatów „Złotego Standardu” będą przedmiotem ogólnopolskiej promocji zarówno w obszarze branży, jak i w grupie jej klientów.
Projekt realizowany jest w okresie od kwietnia 2011 roku do września 2012 roku. Otwarty nabór uczestników już trwa.
Szczegóły dotyczące projektu udostępnia strona internetowa www.zlotystandard.info
Informacje dla mediów:
Paweł Sikora, Rzecznik Projektu
tel. 883 357 212, e-mail: p.sikora@zlotystandard.info
"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..."
Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.
Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.
Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.