Convention Bureau of Poland POT podpisało pierwsze porozumienia o współpracy, które są kartą praw i obowiązków Convention Bureaux w Polsce i mają na celu usystematyzowanie działań prowadzących do wspólnej promocji Polski, regionów i miast pod kątem rozwoju turystyki biznesowej.
Ponadto mają określić zasady współpracy i wyboru rzetelnych partnerów, którzy w profesjonalny sposób obsługują podmioty zainteresowane organizacją spotkań i wydarzeń na terenie Polski.
Najważniejsze założenia porozumienia określają, że Convention Bureau jest pierwszym kontaktem dla wszystkich poszukujących informacji dotyczących możliwości organizacji spotkań w Polsce/regionie/mieście i pełni rolę doradcy i konsultanta w zakresie możliwości konferencyjnych oferowanych na terenie kraju.
Ponadto Convention Bureau prowadzi program certyfikacji lokalnych partnerów zajmujących się profesjonalną obsługą spotkań i wydarzeń oraz gromadzi i opracowuje dane statystyczne na temat spotkań i wydarzeń odbywających się na terenie kraju, zgodnie z zaleceniami przygotowanymi przez Światową Organizację Turystyki.
Jako pierwsze zostały podpisane porozumienia z Gdańsk Convention Bureau oraz Convention Bureau Szczecin.
Prace nad dokumentem zaproponowanym przez Convention Bureau of Poland POT były prowadzone w czteroosobowym zespole: Anna Górska (Gdańsk Convention Bureau), Katarzyna Parysek (Poznań Convention Bureau), Anna Witkowska (Warsaw Convention Bureau), Krzysztof Celuch (Convention Bureau of Poland).
Anna Górska, Prezes Gdańsk Convention Bureau: „Bardzo się cieszę, że porozumienie zostało podpisane ponieważ systematyzuje ono współpracę pomiędzy CBP a lokalnymi Convention Bureaux (jakim jest GCB) w ramach działań w nim zawartych. Mam również nadzieję, że dzięki niemu unikniemy zarzutów, z którymi często się do tej pory spotykaliśmy, iż organizujemy konferencje, a tym samym konkurujemy z pomorskimi firmami."
Krzysztof Celuch, Kierownik Convention Bureau of Poland: „Convention Bureaux w Polsce to nadal instytucje, które prężnie się rozwijają i budują swój wizerunek poprzez aktywne działania marketingowego oraz pracę z partnerami w regionach. Mam nadzieję, że wypracowane porozumienie pozwoli nam jeszcze efektywniej promować polski przemysł spotkań za granicą.”
"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..."
Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.
Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.
Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.