Czym jest iFloor? iFloor to innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie prezentacyjne polegajace na wyświetlaniu na wybranej płaszczyźnie (podłoga, ściana, stół, bar, lada) jednego z kilku gotowych interaktywnych scenariuszy animacji. Scenariusz to zbiór reakcji wyświetlanego obrazu zachodzących pod wpływem ruchu. W każdym scenariuszu zastosowano inne efekty, które można w dowolny sposób zmieniać i modyfikować. Każdy efekt posiada odrębne właściwości i tło dźwiękowe w zależności od tego czego dotyczy prezentacja.
Jak to działa?
Podstawowymi komponentami składowymi iFloor są:
silny projektor multimedialny (5500 - 7000ANSI) z obiektywem szerokokątnym i lustrzanym systemem odbicia obrazu
kamera
czujnik ruchu (IR)
wysokiej klasy komputer PC
konstrukcja trawersowa (chyba, że w danym obiekcie jest inna możliwość instalacji systemu iFloor)
akrylowa powierzchnia projekcyjna (Acrylic Flat Display)
głośniki
Filmy iFloor:
Jakie scenariusze animacji wchodzą w skład systemu iFloor?
sfx 1) Podwodny świat Scenariusz dający wrażenie chodzenia po powierzchni virtualnej wody, która zachowuje się jakby była prawdziwa! Pod jej powierzchnią swobodnie pływają tropikalne ryby, także reagujące na każdy nasz ruch (najczęściej ucieczką ;). Tłem (dnem) "podwodnego świata" może być dowolny dostarczony przez klienta obraz (np. logo), zdjęcie (np. promowanego produktu), każda animacja lub film. Co najważniejsze scenariusz ten posiada bardzo duże możliwości modyfikowania wystepujących w nim obiektów. I tak zamiast pływających pod powierzchnią wody ryb możemy przygotować w technice animacji 3D praktycznie kazdy obiekt w zależności od potrzeb naszego klienta. Oczywiście do kazdej animacji możemy dobrać odpowiednie tło dźwiękowe.
sfx 2) Scenariusz polegający na odkrywaniu przez poruszającą się osobę grafiki stanowiącej tło (np logo, zdjęcie produktu, rysunek), a przykrytej całkowicie innymi drobnymi grafikami (np. loga,obiekty 3D)
sfx 3) Scenariusz polegający na "rozsiewaniu" przez osobę poruszającą się po podłodze drobnych grafik na jednej dużej grafice stanowiącej tło (przykład kwiaty na trawie). Oczywiście "rozsiewać" możemy dowolne grafiki dostarczone nam przez klienta bądź stworzone przez nas na jego potrzeby.
sfx 4) Scenariusz polegający na odkrywaniu przez osobę poruszającą się po podłodze grafiki stanowiącej tło, a przykrytej całkowicie inną grafiką (np.: odkrywanie jednego obrazu pod drugim, odgarnianie sniegu, piasku lub każdej innej tekstury - zwiazanej tematycznie z promowanym produktem/marką)
sfx 5) Scenariusz pozwalający zagrać w wirtualną piłkę nożną, bilard lub golfa.
sfx 6) Scenariusz zmiany grafik poprzez ich odwracanie
Każdy z wyżej wymienionych scenariuszy można modyfikować w dowolny sposób i dostosowywać go do swoich potrzeb. Jedynym ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia...
Jakiej wielkości może być wyświetlany obraz?
Wielkość wyświetlanego obrazu zależy przede wszystkim od wysokości pomieszczenia, w którym ma być zainstalowany system iFloor. Zazwyczaj jest to powierzchnia od 1,8m x 2m do 4m x 3m (w razie konieczności także większa).
Czy system iFloor można zastosować tylko na podłogę? Oczywiście, że NIE! System iFloor możemy zastosować także do zrobienia tzw. stołów interaktywnych do gry w wirtualny bilard, cymbergaja lub innej dowolnej prezentacji. Stoły interaktywne to nic innego jak pomniejszona podłoga interaktywna z tym, że na zmiany animacji wpływamy ruchami rąk. Bardzo atrakcyjną odmianą stołów interaktywnych są interaktywne bary do wykorzystania w klubach, barach, pubach. Oczywiście reaktywna animacja wyswietlana na takim barze może być połączona bezpośrednio z odbywającą się w danym miejscu promocją konkretnej marki alkoholu, napoju, papierosów czy też innych produktów.
W iFloor powierzchnię projekcyjną mogą stanowić także ściany. W takim przypadku na ruch reaguje animacja wyświetlana na pionowej płaszczyźnie ściany np. w klubie, pubie. Daje to m.in. bardzo efektowną możliwość zmiany jednego obrazu w drugi tuż za plecami przechodzącego wzdłuż ściany człowkieka.
Kto i gdzie najczęściej korzysta z iFloor? Możliwości wykorzystania i zastosowania iFloor są właściwie nieograniczone. Wszystko zależy od pomysłu na scenariusz animacji (co i w jaki sposób ma się zmieniać, reagować na ruch) i miejsca w którym chcemy naszą prezentacją zwrócić uwagę potencjalnych klientów. Najczęściej iFloor, jako bardzo efektownym, a zarazem efektywnym nośnikiem reklamy posługują się:
agencje eventowe i reklamowe - proponując swoim klientom coś nowego, wyjatkowego i przyciągającego uwagę na kazdego typu eventach (imprezy klubowe, integracyjne, kampanie promocyjne produktów i usług)
klienci indywidualni - do swoich sklepów, centrów handlowych, hoteli, restauracji, banków, klubów, pubów, barów
organizatorzy targów, konferencji, szkoleń
studia telewizyjne i filmowe (nagrania programów rozrywkowych, filmów reklamowych)
Ile to kosztuje?
Ceny wynajmu systemu
iFloor
są płynne i zależą przede wszystkim od czasu wynajmu, ilości wynajmowanych zestawów interaktywnych podłóg, ścian, czy stołów, stopnia skomplikowania animacji, którą musimy przygotować oraz wielkości projekcji jakiej oczekuje od nas klient. Dopiero po uzyskaniu powyższych informacji jesteśmy w stanie przygotować konkretną kalkulację.
"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..."
Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.
Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.
Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.