W 2014 roku, w Polsce zorganizowano prawie 19 tysięcy różnych wydarzeń – informuje raport „Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2015” przeprowadzony przez Polską Organizację Turystyczną. Branża eventowa rozwija się dynamicznie z roku na rok. Oznacza to także, że rośnie zapotrzebowanie na event managerów, a praca ta nie należy do najłatwiejszych ze względu na dużą dynamikę zmian i nieprzewidywalność. Z drugiej strony jej różnorodność sprawia, że jest atrakcyjna i interesująca. Neptunus, dostawca budowli tymczasowych przedstawia infografikę z 8 zasadami, które stosują skuteczni event managerowie.
„Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu. Na początku warto też zadbać o szczegółowy plan, zebranie odpowiednich informacji oraz poznanie norm prawnych dotyczących charakteru organizowanego eventu, miejsca i uczestników. Bardzo pomocne jest przygotowanie listy wymaganych pozwoleń i innych dokumentów przed przejściem do etapu planowania wydarzenia. Warto też sprawdzić czy dostawcy, z którymi współpracujemy przestrzegają odpowiednich norm prawnych oraz wymagań europejskich, takich jak standardy EN 13782” – komentuje Dorrie Eilers, Dyrektor w firmie Neptunus.
"...Efektywna komunikacja to 80% sukcesu. Skuteczny event manager sprawnie komunikuje się ze współpracownikami, dostawcami, ekspertami oraz innymi osobami zaangażowanymi w organizację eventu..."
Badania dowodzą, że Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”. Aż 65% ankietowanych uważa, że poniedziałek to najmniej produktywny dzień tygodnia, wielu z nich potwierdza, że to najdłuższy dzień pracy. Połowa respondentów twierdzi, że przez smartfony ich dzień pracy stał się o 2 godziny dłuższy, a granica pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym zaciera się. Jedna na dwie osoby uważa, że ich życie osobiste cierpi przez pracę.
Bezpośredni przekaz nie powinien mieć na celu tylko udostępnienia tego, co się dzieje podczas wydarzenia osobom nieobecnym. Taki zamysł ma nagranie z eventu, będąc o wiele tańszym rozwiązaniem.
Turystyka to szeroka gałąź gospodarki, która poza wyjazdami dla klientów indywidualnych obejmuje także specjalistyczne aktywności, takie jak organizacja kongresów czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych. Coraz powszechniejsze staje się też wykorzystywanie nowych technologii, które wspomagają i ułatwiają działania w tym sektorze.